OPRAVY
Elektroinstalace koncern VW

Pro vozidla koncernu Volkswagen opravujeme tyto problémy.

Přístrojové desky VW Touareg

U modelů Touareg je častým problémem zhasínání displeje palubního počítače (maxidotu). Závadu odhalíte velmi snadno, vozidlo normálně funguje, výstražné kontrolky na displeji také, ale kompletně celé podsvícení je zhasnuté.

Oprava u tohoto modelu trvá do 2 pracovních dní. Na přístrojovou desku máme zkušební přípravky, na kterých dokážeme nasimulovat stejné podmínky jako ve vozidle. Není tedy nutné přistavení celého vozu.

Upozorňujeme, že displej v tomto voze nechrání žádné tvrzené sklo a proto nedoporučujeme jakoukoliv fyzickou manipulaci (poklepávání), dochází tak k většímu poškození a oprava je tím pádem nákladnější.

Elektrická ruční brzda VW Passat

Na novějších verzích modelu Passat, které jsou vybaveny elektronickou ruční brzdou dochází po dlouhodobém užívání k problému. Častou závadou bývá samotná elektronika ruční brzdy. Projevuje se tím, že vůz “pípá” a na displeji vůz zobrazuje ikonku se závadou.

Závada je často v samotné jednotce ruční brzdy, výkonové členy v jednotce jednoduše nevydrží velký odběr proudu, který vzniká korozí na motorech a v brzdičích.

Pro správné zjištění závady je nutná celková diagnostika.

Elektrický zámek volantu (ESL)

U většiny modelů VW Passat od roku 2004 je montován elektronický zámek volantu. Závada na tomto systému se projevuje tím, že při zastrčení klíče do zapalování není slyšet typický zvuk zámku volantu. Na palubní desce se nerozsvítí kontrolky a také nelze nastartovat. Po více pokusech zandání a vyndání klíče se motor podaří nastartovat, ale po 3 vteřinách se zase vypne.

Oprava elektrického zámku volantu trvá zhruba 3 až 4 hodiny. Nové zámky máme skladem, ale lze samozřejmě použít i díly z vrakoviště. Pokud jste s vozem zůstaly stát na špatném místě třeba v podzemních garážích nákupního centra je možné k vám dojet a celou opravu vyřešit na místě, popřípadě vozidlo odtáhnout k nám.

Opravy koncern VW

Převodovky

Programování

Autoklíče

Autorádia a navigace

Ceník oprav

Oprava přístrojové desky VW Touareg od 3 500 Kč
Oprava elektrické ruční brzdy VW Passat od 2 500 Kč
Oprava elektrického zámku volantu VW Passat od 5 800 Kč