AdBlue systém

S ystém AdBlue a SCR jsou složité systémy s řadou elektronických čidel, modulů a čerpadel, mají vysoké procento poruchovosti a jejich oprava bývá složitá a nákladná.

Klasický případ vypadá tak, že máte dolitou nádrž s AdBlue, ale vozidlo zobrazuje závadu a dojezd 0 km. Vůz nelze nastartovat a tím pádem nemůžete odjet. Systém AdBlue kromě této závady může mít i plno jiných. Proto je potřeba provést profesionální diagnostiku celého systému a zjistit tak skutečný problém.

Nejčastější kódy závad: DTC P204F, P13E4, U144F

Systém AdBlue opravujeme, ale také vám můžeme systém vypnout (deaktivovat) a kdykoli zase aktivovat. Tato varianta je u většiny vozů Mercedes-Benz na počkání.

Upozornění:
Pokud je tento systém deaktivován, vozidlo už nadále nesplňuje normu EURO 6, ale pouze normu EURO 5. Tím už nemusí projít na STK a stává se tak nezpůsobilé k provozu. Proto je tato úprava prováděná pouze na přání zákazníka a jeho odpovědnost.

Oprava displeje (Maxidot)

Většina vozů Mercedes-Benz trpí závadami palubního počítače v přístrojové desce. U starších modelů dochází k závadě displeje tzv. maxidotu. Projevuje se to tím, že obraz na displeji při provozní teplotě mizí nebo se rozmazává a stává se tak nečitelným. Vozidlo v tomto stavu se tak stává nezpůsobilým provozu, protože na displeji se také zobrazují důležité údaje jako je např. stav ujeté vzdálenosti, bez kterého není možné úspěšně projít STK.

Nejčastěji se projevuje u modelů:
C203, A169, B245, E211, Vito 639, Sprinter

U většiny modelů tento problém opravujeme na počkání do 2 hodin. Máme zkušební přípravky, proto není nutné přistavit celý vůz.

Přístrojový panel nám můžete zaslat i poštou. Opravený vám ho odešleme zpět během 3 pracovních dnů.

Start Stop systém

Nebaví vás neustálé zhasínání motoru při každém zastavení vozidla? Systém Start Stop vám na vašem Mercedesu trvale vypneme a v případě potřeby zase zapneme. Přeprogramování provádíme na počkání a trvá zhruba 1 hodinu. Úprava platí pro všechny modely Mercedes-Benz až do roku 2020.

Proč systém vypnout?

  1. Nedochází k přehřátí motorového oleje
  2. Nedochází k poškození všech pohyblivých částí motoru
  3. Nedochází ke změně teploty v kabině z důvodu vypnutí klima kompresoru

Opravy Mercedes-Benz

Imobilizéry

Převodovky

Autoklíče

Ceník oprav

Oprava MAXIDOTU od 2 000 Kč
Vypnutí AdBlue od 3 500 Kč
Vypnutí Start Stop od 2 500 Kč