Převodovky 7G – Tronic

Z abýváme se problematikou těchto převodovek, kdy při výměně převodovky za jinou nelze nastartovat vozidlo. V této převodovce se totiž nachází jedna z mnoha částí imobilizačního systému (FSB) VIN synchronizace atd. a proto auto s jinou převodovkou nekomunikuje. Tento problém dokážeme vyřešit a novou převodovku k vozu nahrát.

Pokud máte již mechatroniku z převodovky vymontovanou můžete nám ji poslat a my ji nastavíme jako nový díl dodávaný u importéra. Nebo nám můžete poslat původní mechatroniku a použitou koupenou z vrakoviště a my z ní uděláme klon vaší původní. Po namontování vozidlo normálně nastartuje.

V některých situacích však převodovka nelze nahrát, v tomto případě jednotku převodovky pouze resetujeme do tovární hodnoty. Vozidlo pojede v nouzovém stavu ve kterém dokáže dojet do autorizovaného servisu, kde je dokončeno přizpůsobení nového dílu. Týká se hlavně individuálních verzích AMG apod.

Tato služba je určena hlavně pro servisy, které znají tuto problematiku.

Inteligentní servomotor (ISM)

ISM se nachází hlavně v nových 7G – Tronic převodovkách s pokročilými funkcemi. Jeho funkce je poměrně jednoduchá, jedná se pouze o servo motor, který otáčí hřídelí místo mechanické páky.

Servo modul (ISM) je součástí převodovky a je v něm nahraný i imobilizér spolu s VIN a synchronizačními daty. Proto po výměně použitého ISM za jiný použitý není možné nastartovat. Je nutné ho k vozu nahrát na váš stávající systém imobilizéru.

Častá porucha se projevuje tím, že vozidlo nereaguje na řazení a na displeji se objeví hláška “Visit workshop without shifting gears”. Vozidlo jde nastartovat, ale zařadit nelze, ozývají se praskavé zvuky. V horších případech se stane, že uvízne zařazená rychlost a vozidlo po vypnutí už nelze nastartovat.

Pokud máte poškozený modul z auta vyndaný a k dispozici i funkční použitý, tak jsme schopni vám do nového modulu zkopírovat data a nastavení z toho starého. Po následném namontování zpět do vozidla bude již modul správně s vozidlem komunikovat a vůz bude připraven k jízdě.

Jsme schopni ISM také uvést do továrních hodnot z výroby. Tato služba je vhodná pouze pro servisy, které si mohou připravit moduly ISM jako vyresetované (nové) na sklad a poté namontovat zákazníkovi.

Opravy Mercedes-Benz

Imobilizéry

Programování

Autoklíče

Ceník oprav

Inteligentní servomotor (ISM) – nahrání od 2 500 Kč
Převodovky 7G – Tronic – nahrání od 2 500 Kč