OPRAVY
Opravy závad imobilizérů BMW

Pro vozidla BMW opravujeme tyto problémy.

Zámek volantové tyče ESL

Vozidla BMW a MINI, které mají startovací tlačítko jsou často náchylná k problému elektronického zámku volantové tyče. Závada se projevuje tím, že po vložení klíče neslyšíte běžný zvuk odjištění zámku volantu a na palubní desce se objevuje závada – kontrolka volantu se zámečkem. Vozidlo nelze nastartovat a nezapne kontrolky zapalování.

Pokud máte vozidlo zaparkované na špatném místě je možnost přijet za vámi a vůz opravit na místě a nebo vůz odtáhnout.

Možnosti opravy:

  1. Váš stávající zámek volantové tyče opravíme.
  2. Elektronický zámek deaktivujeme, tím bude vyřazeno i mechanické zamykání volantu. Stačí nám poslat výrobní číslo vašeho vozu a my vám pošleme náš zámek, který už bude nastavený pro váš vůz. Záruka je 24 měsíců.

Nejčastěji řešené modely: E60, E87, E90, Mini Cooper

Jednotky přístupu EWS

Přibližně od roku 1994 jsou do vozidel značky BMW a MINI Cooper montovány moduly EWS, které v sobě mají uložena data o imobilizéru, údaje o klíčích a nezávislé počítadlo ujeté vzdálenosti.

I s těmito moduly bývá problém, kdy při otočení klíčku do startovací polohy motor nestartuje. Tato závada se někdy projevuje i pouhým odpojením a připojením autobaterie. V některých případech je i nefunkční dálkové ovládání centrálního zamykání.

Pokud je jednotka EWS nenávratně poškozena, jsme schopni nahrát i použitou jednotku z vrakoviště.

Jednotky přístupu CAS

Přibližně od roku 2003 Mnichovská automobilka BMW (MINI) nahradila ve svých vozech jednotky přístupu EWS za CAS moduly, které toho v sobě uchovávají mnohem více. Kromě dat o imobilizéru a klíčích uchovává jednotka i třeba kódování výbavy vozu.

Na těchto jednotkách opravujeme nefunkční ovládání startéru. Závada se projevuje tím, že po zmáčknutí startovacího tlačítka nezačne startovat motor a vozidlo nepíše žádné chybové hlášení.

Pokud je jednotka CAS nenávratně poškozena, jsme schopni nahrát i použitou jednotku z vrakoviště.

Jednotky CAS opravujeme a nahráváme do roku výroby 2019.

Opravy BMW

Elektroinstalace

Programování

Autoklíče

Diagnostika

Ceník oprav

Opravy jednotky EWS od 2 500 Kč
Opravy jednotky CAS od 2 500 Kč